T523V157M016APE0507280 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Unit Price: ₱88.95579
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Sprague
In Stock: 2,436
Unit Price: ₱245.94000
Datasheet
150 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 16 V 2917 (7343 Metric) 50mOhm @ 100kHz
T523V157M016APE0507280
DigiKey Part Number
T523V157M016APE0507280-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T523V157M016APE0507280
Description
CAP TANT POLY 150UF 16V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
45 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
T523V157M016APE0507280 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
150 µF
Height - Seated (Max)
0.075" (1.90mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
V
Voltage - Rated
16 V
Features
General Purpose
Type
Molded
Base Product Number
ESR (Equivalent Series Resistance)
50mOhm @ 100kHz