TPI118082L180N
DigiKey Part Number
399-18553-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-18553-1-ND - Cut Tape (CT)
399-18553-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPI118082L180N
Description
FIXED IND 180NH 50A 0.29 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
180 nH Shielded Inductor 50 A 0.29mOhm Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TPI118082L180N Models
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
0.29mOhm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.441" L x 0.315" W (11.20mm x 8.00mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.323" (8.20mm)
Current Rating (Amps)
Base Product Number
Current - Saturation (Isat)
79A