TPI9664A0L120N
DigiKey Part Number
399-TPI9664A0L120NTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-TPI9664A0L120NCT-ND - Cut Tape (CT)
399-TPI9664A0L120NDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPI9664A0L120N
Description
FIXED IND 120NH 58A 0.185 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
120 nH Unshielded Molded Inductor 58 A 0.185mOhm Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
99A
Mfr
Shielding
Unshielded
Series
DC Resistance (DCR)
0.185mOhm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Molded
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.378" L x 0.252" W (9.60mm x 6.40mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.394" (10.00mm)