Z0402C121CSMST | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | Z0402C121CSMST |
Description | FERRITE BEAD 120 OHM 0402 1LN |
Customer Reference | |
Detailed Description | 120 Ohms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 0402 (1005 Metric) 350mA 450mOhm |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current Rating (Max) 350mA |
Manufacturer KEMET | DC Resistance (DCR) (Max) 450mOhm |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Package / Case 0402 (1005 Metric) |
Part Status Obsolete | Mounting Type Surface Mount |
Filter Type Signal Line | Height (Max) 0.022" (0.55mm) |
Number of Lines 1 | Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
Impedance @ Frequency 120 Ohms @ 100 MHz | Base Product Number |