MF1/4CCT52R1002D | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MF1/4CCT52R1002D |
Description | RES 10K OHM 0.5% 1/4W AXIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 kOhms ±0.5% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200 Metal Film |
Mfr | Features Automotive AEC-Q200 |
Series | Temperature Coefficient ±50ppm/°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Part Status Active | Package / Case |
Resistance | Supplier Device Package Axial |
Tolerance | Size / Dimension 0.091" Dia x 0.248" L (2.30mm x 6.30mm) |