SG73P2BTTD224J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KOA Speer Electronics, Inc.
In Stock: 0
Unit Price: ₱1.46636
Datasheet
Parametric Equivalent
KOA Speer Electronics, Inc.
In Stock: 0
Unit Price: ₱2.12010
Datasheet
220 kOhms ±5% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
SG73P2BTTD224J
DigiKey Part Number
2019-SG73P2BTTD224JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG73P2BTTD224J
Description
RES 220K OHM 5% 3/4W 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
SG73P2BTTD224J Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)