04023K150FBSTR
DigiKey Part Number
478-11434-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-11434-1-ND - Cut Tape (CT)
478-11434-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
04023K150FBSTR
Description
CAP THIN FILM 15PF 25V 0402
Detailed Description
15 pF Thin Film Capacitor 25 V 0402 (1005 Metric)
Category
Voltage - Rated
25 V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Capacitance
15 pF
Size / Dimension
0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Tolerance
±1%
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)