9001169F0-AA10L0100
DigiKey Part Number
478-9001169F0-AA10L0100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
9001169F0-AA10L0100
Description
ANTENNA ASSY, GPS LNA
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Galileo, GPS PCB Trace U.FL Adhesive
Category
Antenna Type
PCB Trace
Manufacturer
KYOCERA AVX
Number of Bands
1
Packaging
Box
Return Loss
9dB
Part Status
Active
Gain
15.81dB, 15.72dB, 14.84dB
RF Family/Standard
Navigation
Features
Cable - 100mm, LNA, Filter
Frequency Group
UHF (1GHz ~ 2GHz)
Termination
U.FL
Frequency (Center/Band)
1.575GHz
Mounting Type
Adhesive
Frequency Range
1.559GHz ~ 1.591GHz