KAM15AL81H104KT
DigiKey Part Number
478-KAM15AL81H104KTTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KAM15AL81H104KTCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KAM15AL81H104KTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KAM15AL81H104KT
Description
CAP CER 0.1UF 50V X8L 0603
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X8L 0603 (1608 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
KAM15AL81H104KT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
High Temperature
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Applications
Capacitance
Mounting Type
Tolerance
±10%
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Temperature Coefficient
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)