KAM15AL81H104KT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | KAM15AL81H104KT |
Description | CAP CER 0.1UF 50V X8L 0603 |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X8L 0603 (1608 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | KAM15AL81H104KT Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 150°C |
Mfr | Features High Temperature |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Applications |
Capacitance | Mounting Type |
Tolerance ±10% | Package / Case 0603 (1608 Metric) |
Voltage - Rated | Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm) |
Temperature Coefficient | Thickness (Max) 0.035" (0.90mm) |