LMLP0202M100CTAR
DigiKey Part Number
478-LMLP0202M100CTARTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LMLP0202M100CTAR
Description
FIXED IND 10UH 450MA 690 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µH Shielded Inductor 450 mA 690mOhm Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
550mA
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
690mOhm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.094" L x 0.094" W (2.40mm x 2.40mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)