NJ28PA0203F is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Unit Price: ₱70.86000
Datasheet
New Product
NTC Thermistor 20k Disc, 2.8mm Dia x 2.8mm W
NJ28PA0203F
DigiKey Part Number
478-NJ28PA0203FTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-NJ28PA0203FCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NJ28PA0203F
Description
NTC ACCURATE THERMISTOR
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
B25/85
4235K
Manufacturer
KYOCERA AVX
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Series
Power - Max
16 mW
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Length - Lead Wire
1.38" (35.00mm)
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Resistance in Ohms @ 25°C
20k
Grade
Automotive
Resistance Tolerance
±1%
Qualification
AEC-Q200
B Value Tolerance
±1%
Package / Case
Disc, 2.8mm Dia x 2.8mm W