ST205C276MAJ03
DigiKey Part Number
478-5072-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ST205C276MAJ03
Description
CAP CER 27UF 50V X7R SMD
Detailed Description
27 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor X7R Stacked SMD, 6 J-Lead
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
Stacked SMD, 6 J-Lead
Capacitance
Size / Dimension
0.325" L x 0.300" W (8.26mm x 7.62mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.220" (5.59mm)