TCJY227M010R0025E
DigiKey Part Number
478-13351-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-13351-1-ND - Cut Tape (CT)
478-13351-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCJY227M010R0025E
Description
CAP TANT POLY 220UF 10V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 10 V 2917 (7343 Metric) 25mOhm @ 100kHz
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
220 µF
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
25mOhm @ 100kHz