W2F11A2208AT1A | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | W2F11A2208AT1A |
Description | CAP FEEDTHRU 22PF 100V 0805 |
Manufacturer Standard Lead Time | 18 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 22 pF Feed Through Capacitor 100V 300 mA 600mOhm 0805 (2012 Metric), 4 PC Pad |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current 300 mA |
Manufacturer KYOCERA AVX | DC Resistance (DCR) (Max) 600mOhm |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Temperature Coefficient C0G, NP0 |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Type Feed Through | Package / Case 0805 (2012 Metric), 4 PC Pad |
Capacitance 22 pF | Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm) |
Tolerance -20%, +50% | Height (Max) 0.045" (1.14mm) |
Voltage - Rated 100V |