28R1102-100
DigiKey Part Number
240-2162-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
28R1102-100
Description
FERRITE CORE 192 OHM SOLID
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Solid Free Hanging Ferrite Core 192Ohm @ 100MHz ID 0.906" W x 0.031" H (23.00mm x 0.80mm) OD 1.102" W x 0.228" H (28.00mm x 5.80mm) Length 0.787" (20.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
28R1102-100 Models
Category
Impedance @ Frequency
192Ohm @ 100MHz
Manufacturer
Laird-Signal Integrity Products
Material
28
Series
Inner Dimension
0.906" W x 0.031" H (23.00mm x 0.80mm)
Packaging
Tray
Outer Dimension
1.102" W x 0.228" H (28.00mm x 5.80mm)
Part Status
Active
Mounting Type
Free Hanging
Type
Flat
Length
0.787" (20.00mm)