CM2021Y330R-10
DigiKey Part Number
240-2502-2-ND - Tape & Reel (TR)
240-2502-1-ND - Cut Tape (CT)
240-2502-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CM2021Y330R-10
Description
CMC 15A 2LN 33 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 33 Ohms @ 100 MHz 15A DCR 0.75mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CM2021Y330R-10 Models
Category
Current Rating (Max)
15A
Manufacturer
Laird-Signal Integrity Products
DC Resistance (DCR) (Max)
0.75mOhm
Series
Voltage Rating - DC
280V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Size / Dimension
0.231" L x 0.220" W (5.88mm x 5.60mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.150" (3.80mm)
Impedance @ Frequency
33 Ohms @ 100 MHz