67B3G3006010010R0C
DigiKey Part Number
903-67B3G3006010010R0CTR-ND - Tape & Reel (TR)
903-67B3G3006010010R0CCT-ND - Cut Tape (CT)
903-67B3G3006010010R0CDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
67B3G3006010010R0C
Description
RFI FINGERSTOCK BECU GOLD SOLDER
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RFI Fingerstock Beryllium Copper Gold Solder
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
67B3G3006010010R0C Models
Category
Length
0.236" (6.00mm)
Manufacturer
Laird Technologies EMI
Height
0.394" (10.00mm)
Series
Material
Beryllium Copper
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Plating
Gold
Part Status
Active
Attachment Method
Solder
Type
Fingerstock
Shelf Life
12 Months
Width
0.119" (3.00mm)
Storage/Refrigeration Temperature
50°F ~ 77°F (10°C ~ 25°C)