67B6G2007503015R00
DigiKey Part Number
903-67B6G2007503015R00TR-ND - Tape & Reel (TR)
903-67B6G2007503015R00CT-ND - Cut Tape (CT)
903-67B6G2007503015R00DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
67B6G2007503015R00
Description
RFI FINGERSTOCK BECU GOLD SOLDER
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RFI Fingerstock Beryllium Copper Gold Solder
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
67B6G2007503015R00 Models
Category
Length
0.295" (7.50mm)
Manufacturer
Laird Technologies EMI
Height
0.118" (3.00mm)
Series
Material
Beryllium Copper
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Plating
Gold
Part Status
Active
Attachment Method
Solder
Type
Fingerstock
Shelf Life
12 Months
Width
0.079" (2.00mm)
Storage/Refrigeration Temperature
50°F ~ 77°F (10°C ~ 25°C)