FGG.0B.304.CYCD42Z
DigiKey Part Number
FGG.0B.304.CYCD42Z-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FGG.0B.304.CYCD42Z
Description
CONN PLUG MALE 4POS GOLD CRIMP
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp
EDA/CAD Models
FGG.0B.304.CYCD42Z Models
Number of Positions
4
Current Rating (Amps)
7A
Shell Size - Insert
304
Cable Opening
0.126" ~ 0.165" (3.20mm ~ 4.20mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C