FGG.0B.306.CYCD52Z is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
ODU
In Stock: 1
Unit Price: ₱2,732.75000
Datasheet
Image for FGG.0B.306.CYCD52Z is not available
FGG.0B.306.CYCD52Z
DigiKey Part Number
FGG.0B.306.CYCD52Z-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FGG.0B.306.CYCD52Z
Description
CONN PLUG MALE 6POS GOLD CRIMP
Detailed Description
6 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp
Datasheet
EDA/CAD Models
FGG.0B.306.CYCD52Z Models
Number of Positions
6
Current Rating (Amps)
2.5A
Shell Size - Insert
306
Cable Opening
0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C