Image for FNG.0B.306.CLAD52 is not available
FNG.0B.306.CLAD52
DigiKey Part Number
FNG.0B.306.CLAD52-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FNG.0B.306.CLAD52
Description
CONN PLUG MALE 6P GOLD SLDR CUP
Detailed Description
6 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup
Number of Positions
6
Current Rating (Amps)
2.5A
Shell Size - Insert
306
Cable Opening
0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C