029707.5H | |
|---|---|
DigiKey Part Number | F11077-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 029707.5H |
Description | FUSE AUTO 7.5A 32VDC BLADE MINI |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 7.5 A 32 V Fuse Automotive Requires Holder Blade, Miniature |
Datasheet | Datasheet |
Category | Response Time Fast Blow |
Mfr | Package / Case |
Series | Breaking Capacity @ Rated Voltage 1kA |
Packaging Box | Melting I²t 68.0 |
Part Status Active | Approval Agency UR |
Mounting Type Requires Holder | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Fuse Type | Color Brown |
Current Rating (Amps) | Size / Dimension 0.429" L x 0.150" W x 0.346" H (10.90mm x 3.80mm x 8.80mm) |