LCFE080602A900TG
DigiKey Part Number
F10190TR-ND - Tape & Reel (TR)
F10190CT-ND - Cut Tape (CT)
F10190DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LCFE080602A900TG
Description
CMC 100MA 2LN 90 OHM SMD ESD
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 90 Ohms @ 100 MHz 100mA DCR 6Ohm
EDA/CAD Models
LCFE080602A900TG Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
6Ohm
Manufacturer
Littelfuse Inc.
Voltage Rating - DC
5V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Digi-Reel®
Features
TVS Diode ESD Protection
Size / Dimension
0.034" L x 0.026" W (0.87mm x 0.67mm)
Height (Max)
0.022" (0.55mm)
Impedance @ Frequency
90 Ohms @ 100 MHz
Package / Case
0302 (0806 Metric), 6 Lead
Current Rating (Max)
100mA