LCFE121002A650TG
DigiKey Part Number
F10196TR-ND - Tape & Reel (TR)
F10196CT-ND - Cut Tape (CT)
F10196DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LCFE121002A650TG
Description
CMC 100MA 2LN 65 OHM SMD ESD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 65 Ohms @ 100 MHz 100mA DCR 4Ohm
EDA/CAD Models
LCFE121002A650TG Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
4Ohm
Voltage Rating - DC
5V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.050" L x 0.039" W (1.27mm x 1.00mm)
Height (Max)
0.026" (0.65mm)
Impedance @ Frequency
65 Ohms @ 100 MHz
Package / Case
0504 (1210 Metric), 6 Lead
Current Rating (Max)
100mA