LCFE201202A900TG
DigiKey Part Number
F10204TR-ND - Tape & Reel (TR)
F10204CT-ND - Cut Tape (CT)
F10204DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LCFE201202A900TG
Description
CMC 100MA 2LN 90 OHM SMD ESD
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 90 Ohms @ 100 MHz 100mA DCR 4Ohm
EDA/CAD Models
LCFE201202A900TG Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
4Ohm
Voltage Rating - DC
5V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Height (Max)
0.033" (0.85mm)
Impedance @ Frequency
90 Ohms @ 100 MHz
Package / Case
0805 (2012 Metric), 6 Lead
Current Rating (Max)
100mA