LMIN07.5V
DigiKey Part Number
LMIN07.5V-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LMIN07.5V
Description
FUSE AUTO 7.5A 32VAC/VDC BLADE
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
7.5 A 32 V 32 V Fuse Automotive Requires Holder Blade, Miniature (Low Profile)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LMIN07.5V Models
Category
Voltage Rating - AC
32 V
Mfr
Voltage Rating - DC
Series
Response Time
Fast Blow
Packaging
Box
Package / Case
Part Status
Active
Approval Agency
SAE, UL
Mounting Type
Requires Holder
Color
Brown
Fuse Type
Size / Dimension
0.429" L x 0.150" W x 0.331" H (10.90mm x 3.80mm x 8.40mm)