SZSMF6L70AT3G
DigiKey Part Number
18-SZSMF6L70AT3GTR-ND - Tape & Reel (TR)
18-SZSMF6L70AT3GCT-ND - Cut Tape (CT)
18-SZSMF6L70AT3GDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SZSMF6L70AT3G
Description
ZEN TVS 600W 70V UNI SOD-123FL T
Detailed Description
113V Clamp 5.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-123FL
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
5.3A
Mfr
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
70V
Voltage - Breakdown (Min)
77.8V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
113V