SZSMF6L70AT3G | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SZSMF6L70AT3G |
Description | ZEN TVS 600W 70V UNI SOD-123FL T |
Manufacturer Standard Lead Time | 18 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 113V Clamp 5.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-123FL |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Peak Pulse (10/1000µs) 5.3A |
Mfr | Power - Peak Pulse 600W |
Series | Power Line Protection Yes |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ) |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 70V | Package / Case SOD-123F |
Voltage - Breakdown (Min) 77.8V | Supplier Device Package |
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 113V | Base Product Number |