MBA33002-21P/CU/3.4Y
DigiKey Part Number
4573-MBA33002-21P/CU/3.4Y-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MBA33002-21P/CU/3.4Y
Description
CU HEAT SINK 33X33X21MM WITH PIN
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Sink BGA Copper Top Mount
Category
Attachment Method
Clip
Mfr
Shape
Square, Pin Fins
Series
Length
1.299" (33.00mm)
Packaging
Tray
Width
1.299" (33.00mm)
Part Status
Active
Fin Height
0.709" (18.00mm)