FL1P-16NJ-1-R24V
DigiKey Part Number
458-1947-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FL1P-16NJ-1-R24V
Description
LED PNL IND RED 15.80MM SLDR
Detailed Description
LED Panel Indicator Red 35° 24V 20mA Solder Lug
Category
Current
20mA
Panel Cutout Dimensions
0.63" (16.00mm)
Lens Size
15.80mm Dia
Millicandela Rating
1000 ~ 1500mcd
Lamp Color
Red
Viewing Angle
35°
Lens Color
Red
Voltage
24V