MS544-20F
DigiKey Part Number
2333-MS544-20F-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MS544-20F
Description
RF SHIELD 0.941"X2.142" SOLDER
Detailed Description
RF Shield Frame 0.941" (23.90mm) X 2.142" (54.40mm) Solder
EDA/CAD Models
MS544-20F Models
Category
Height - Overall
0.531" (13.50mm)
Length - Overall
2.142" (54.40mm)
Series
Width - Overall
0.941" (23.90mm)