ACMS201209A170
DigiKey Part Number
5262-ACMS201209A170TR-ND - Tape & Reel (TR)
5262-ACMS201209A170CT-ND - Cut Tape (CT)
5262-ACMS201209A170DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACMS201209A170
Description
FERRITE BEAD 17 OHM 0805 1LN
Detailed Description
17 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0805 (2012 Metric) 3A 30mOhm
Category
Current Rating (Max)
3A
DC Resistance (DCR) (Max)
30mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Height (Max)
0.041" (1.05mm)
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Impedance @ Frequency
17 Ohms @ 100 MHz