EBMS060303A500 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | EBMS060303A500 |
Description | FERRITE BEAD 50 OHM 0201 1LN |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 50 Ohms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 0201 (0603 Metric) 300mA 300mOhm |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current Rating (Max) 300mA |
Manufacturer Max Echo | DC Resistance (DCR) (Max) 300mOhm |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 0201 (0603 Metric) |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Filter Type Signal Line | Height (Max) 0.012" (0.30mm) |
Number of Lines 1 | Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
Impedance @ Frequency 50 Ohms @ 100 MHz |