HBWS1608-8N2J | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | HBWS1608-8N2J |
Description | FIXED IND 8.2NH 700MA 100 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 8.2 nH Unshielded Wirewound Inductor 700 mA 100mOhm Max 0603 (1608 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | DC Resistance (DCR) 100mOhm Max |
Mfr | Q @ Freq 30 @ 250MHz |
Series | Frequency - Self Resonant 4.6GHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 250 MHz |
Tolerance ±5% | Size / Dimension 0.063" L x 0.041" W (1.60mm x 1.05mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.041" (1.05mm) |