5.0SMLJ24A-TP
DigiKey Part Number
5.0SMLJ24A-TPMSTR-ND - Tape & Reel (TR)
5.0SMLJ24A-TPMSCT-ND - Cut Tape (CT)
5.0SMLJ24A-TPMSDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
5.0SMLJ24A-TP
Description
TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO214AB
Customer Reference
Detailed Description
38.9V Clamp 129A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
129A
Mfr
Power - Peak Pulse
5000W (5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
24V
Voltage - Breakdown (Min)
26.7V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
38.9V