5.0SMLJ33A-TP
DigiKey Part Number
5.0SMLJ33A-TPMSTR-ND - Tape & Reel (TR)
5.0SMLJ33A-TPMSCT-ND - Cut Tape (CT)
5.0SMLJ33A-TPMSDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
5.0SMLJ33A-TP
Description
TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO214AB
Customer Reference
Detailed Description
53.3V Clamp 93.9A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
93.9A
Mfr
Power - Peak Pulse
5000W (5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
33V
Voltage - Breakdown (Min)
36.7V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
53.3V