DFLZ39-TP | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | DFLZ39-TP |
Description | DIODE ZENER 39V 1W SOD123FL |
Customer Reference | |
Detailed Description | Zener Diode 39 V 1 W ±5% Surface Mount SOD-123FL |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 30 V |
Mfr | Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 150°C |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Zener (Nom) (Vz) | Package / Case |
Tolerance ±5% | Supplier Device Package SOD-123FL |
Power - Max 1 W | Base Product Number |
Impedance (Max) (Zzt) 40 Ohms |