MCGD115NP10L-TP | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MCGD115NP10L-TP |
Description | DUAL N&P-CHANNEL MOSFET DFN3333- |
Customer Reference | |
Detailed Description | Mosfet Array 100V 10A (Tc), 5.5A (Tc) 31W (Tj), 24W (Tj) Surface Mount DFN3333-D |
Datasheet | Datasheet |
Category | Vgs(th) (Max) @ Id 2.3V @ 250µA, 2V @ 250µA |
Manufacturer MCC (Micro Commercial Components) | Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 23nC @ 10V, 18.4nC @ 10V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 851pF @ 50V, 949pF @ 50V |
Part Status Active | Power - Max 31W (Tj), 24W (Tj) |
Technology MOSFET (Metal Oxide) | Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) |
Configuration N and P-Channel | Mounting Type Surface Mount |
Drain to Source Voltage (Vdss) 100V | Package / Case 8-PowerVDFN |
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 10A (Tc), 5.5A (Tc) | Supplier Device Package DFN3333-D |
Rds On (Max) @ Id, Vgs 115mOhm @ 10A, 10V, 325mOhm @ 5A, 10V |