SMAJ51A-TP
DigiKey Part Number
SMAJ51A-TPMSTR-ND - Tape & Reel (TR)
SMAJ51A-TPMSCT-ND - Cut Tape (CT)
SMAJ51A-TPMSDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ51A-TP
Description
TVS DIODE 51VWM 82.4VC DO214AC
Customer Reference
Detailed Description
82.4V Clamp 4.9A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
4.9A
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TA)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
51V
Voltage - Breakdown (Min)
56.7V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
82.4V