SMAJ58A-TP
DigiKey Part Number
SMAJ58A-TPMSTR-ND - Tape & Reel (TR)
SMAJ58A-TPMSCT-ND - Cut Tape (CT)
SMAJ58A-TPMSDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ58A-TP
Description
TVS DIODE 58VWM 93.6VC DO214AC
Customer Reference
Detailed Description
93.6V Clamp 4.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
4.3A
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TA)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
58V
Voltage - Breakdown (Min)
64.4V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
93.6V