SMAJ78CA-TP is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Direct
Diodes Incorporated
In Stock: 208,888
Unit Price: ₱29.18000
Datasheet
Similar
Bourns Inc.
In Stock: 8,968
Unit Price: ₱34.54000
Datasheet
Similar
Littelfuse Inc.
Diodes Incorporated
YAGEO
YAGEO
Microchip Technology
Comchip Technology
126V Clamp 2.2A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
TO-214AC SMA
Micro Commercial Components Corporate Video
SMAJ78CA-TP
DigiKey Part Number
SMAJ78CA-TPMSTR-ND - Tape & Reel (TR)
SMAJ78CA-TPMSCT-ND - Cut Tape (CT)
SMAJ78CA-TPMSDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ78CA-TP
Description
TVS DIODE 78VWM 126VC DO214AC
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
2.2A
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Power Line Protection
No
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TA)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
78V
Voltage - Breakdown (Min)
86.7V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
126V