ATXMEGA32A4-MH
DigiKey Part Number
ATXMEGA32A4-MH-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATXMEGA32A4-MH
Description
IC MCU 8/16BIT 32KB FLASH 44VQFN
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
AVR AVR® XMEGA® A4 Microcontroller IC 8/16-Bit 32MHz 32KB (16K x 16) FLASH 44-VQFN (7x7)
EDA/CAD Models
ATXMEGA32A4-MH Models
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
1.6V ~ 3.6V
DigiKey Programmable
Verified
Data Converters
A/D 12x12b; D/A 2x12b
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Speed
32MHz