BW-N10W20+
DigiKey Part Number
3157-BW-N10W20+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BW-N10W20+
Description
FXD ATTEN / N / 10DB 20W ROHS
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Attenuators 10dB 0 Hz ~ 18 GHz 50 Ohms 20W N-Type In-Line Module
Category
Frequency Range
0 Hz ~ 18 GHz
Manufacturer
Mini-Circuits
Power (Watts)
20W
Series
Impedance
50 Ohms