M3SWA-2-50DRA+
DigiKey Part Number
3157-M3SWA-2-50DRA+TR-ND - Tape & Reel (TR)
3157-M3SWA-2-50DRA+CT-ND - Cut Tape (CT)
3157-M3SWA-2-50DRA+DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M3SWA-2-50DRA+
Description
SPDT, SMT SSS, 500-4500 MHZ, 50
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Switch IC General Purpose SPDT 50Ohm 8-DFN (3.25x3.25)
Category
Insertion Loss
1.2dB
Manufacturer
Mini-Circuits
Test Frequency
4.5GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Features
DC Blocked
Part Status
Active
Impedance
50Ohm
RF Type
General Purpose
Voltage - Supply
3V ~ 5V
Topology
Absorptive
Operating Temperature
-55°C ~ 100°C
Circuit
SPDT
Mounting Type
Surface Mount
Frequency Range
10MHz ~ 4.5GHz