SYBP-1275+
DigiKey Part Number
3157-SYBP-1275+TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SYBP-1275+
Description
LUMPED LC BPF, 1100 - 1450 MHZ
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.275GHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 350MHz Bandwidth 2.5dB 6-SMD, No Lead
Category
Filter Type
Band Pass
Manufacturer
Mini-Circuits
Insertion Loss
2.5dB
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
6-SMD, No Lead
Part Status
Active
Size / Dimension
0.310" L x 0.250" W (7.87mm x 6.35mm)
Frequency
1.275GHz Center
Height (Max)
0.150" (3.81mm)
Bandwidth
350MHz