ZASWA2-50DR-FA+
DigiKey Part Number
3157-ZASWA2-50DR-FA+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZASWA2-50DR-FA+
Description
ABSORPTIVE SPDT, SSS, DC -50 GHZ
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Switch IC Cellular, ISM, WCDMA, WiMAX SPDT 50Ohm
Category
Insertion Loss
3dB
Manufacturer
Mini-Circuits
Test Frequency
5GHz
Packaging
Tray
P1dB
23dBm
Part Status
Active
Impedance
50Ohm
RF Type
Cellular, ISM, WCDMA, WiMAX
Voltage - Supply
-5V, 5V
Topology
Absorptive
Operating Temperature
-20°C ~ 85°C
Circuit
SPDT
Mounting Type
Chassis Mount
Frequency Range
0Hz ~ 5GHz