ZX75BP-915-S+
DigiKey Part Number
3157-ZX75BP-915-S+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZX75BP-915-S+
Description
RF FILTER BANDPASS 915MHZ MODULE
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
915MHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 25MHz Bandwidth 2dB Module, SMA Connectors
Category
Filter Type
Band Pass
Manufacturer
Mini-Circuits
Insertion Loss
2dB
Series
Mounting Type
Chassis Mount
Packaging
Tray
Package / Case
Module, SMA Connectors
Part Status
Active
Size / Dimension
1.200" L x 0.750" W (30.48mm x 19.05mm)
Frequency
915MHz Center
Height (Max)
0.490" (12.45mm)
Bandwidth
25MHz