0002062101-12-B9
DigiKey Part Number
0002062101-12-B9-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0002062101-12-B9
Description
12" PRE-CRIMP A2103 BLACK
Customer Reference
Detailed Description
Black 18 AWG Jumper Lead Pin to Cable (Round) Tin 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
18 AWG
Manufacturer
Molex
Contact Finish
Tin
Series
Color
Black
Packaging
Bulk
Contact Finish Thickness
20.0µin (0.51µm)
Part Status
Active
Number of Rows
1
Contact End
Pin to Cable (Round)
Number of Conductors
1
Length
12.0" (304.8mm)
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 20
Check for Additional Incoming Stock
Value Added Item
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
10₱48.53300₱485.33
30₱44.88100₱1,346.43
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
12" PRE-CRIMP A2103 BLUE
In-Stock: 0
Unit Price: ₱48.53300
12" PRE-CRIMP A2103 BROWN
In-Stock: 0
Unit Price: ₱48.53300
12" PRE-CRIMP A2103 GREEN
12" PRE-CRIMP A2103 ORANGE
12" PRE-CRIMP A2103 RED
In-Stock: 20
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2103 BLACK
3" PRE-CRIMP A2103 BLACK
4" PRE-CRIMP A2103 BLACK
5" PRE-CRIMP A2103 BLACK
6" PRE-CRIMP A2103 BLACK