0008500113-05-G4-D
DigiKey Part Number
0008500113-05-G4-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0008500113-05-G4-D
Description
5" PRE-CRIMP A2015 GREEN
Customer Reference
Detailed Description
Green 24 AWG Jumper Lead Socket to Socket Tin 5.00" (127.00mm)
Category
Wire Gauge
24 AWG
Manufacturer
Molex
Contact Finish
Tin
Series
Color
Green
Packaging
Bulk
Contact Finish Thickness
100.0µin (2.54µm)
Part Status
Active
Number of Rows
1
Contact End
Socket to Socket
Number of Conductors
1
Length
5.00" (127.00mm)
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Value Added Item
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
10₱42.40000₱424.00
30₱39.22367₱1,176.71
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
5" PRE-CRIMP A2015 BLACK
In-Stock: 0
Unit Price: ₱42.40000
5" PRE-CRIMP A2015 BLUE
In-Stock: 0
Unit Price: ₱42.40000
5" PRE-CRIMP A2015 BROWN
5" PRE-CRIMP A2015 ORANGE
5" PRE-CRIMP A2015 RED
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2015 GREEN
3" PRE-CRIMP A2015 GREEN
4" PRE-CRIMP A2015 GREEN
6" PRE-CRIMP A2015 GREEN
In-Stock: 221
8" PRE-CRIMP A2015 GREEN